Prezent dla psiary, prezent dla psiarza, prezent dla mamy, prezent dla dziadzia... Halo, chwilunia, momencik! A gdzie dla pieska prezencik? Jeśli szukasz pomysłu na prezent dla swojego psa, żeby w Boże Narodzenie czuł się równie doceniony, jak reszta rodziny, to świetnie się składa! Mamy dla Ciebie parę pomysłów!

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Wiemy, że podarunek w postaci żywego stworzenia to nienajlepszy pomysł, a zobligowanie się do opieki nad zwierzęciem powinno być świadomą i dojrzałą decyzją. Jeśli natomiast piesek jest już z nami, to może odwróćmy perspektywę i zastanówmy się, co podarować właśnie jemu? Oprócz paru smakołyków ze stołu, które umówmy się – prędzej czy później i tak jakimś dziwnym trafem znajdą się w jego żołądku.

1. Świąteczne ubranko dla psa

Wszyscy wystrojeni od góry do dołu, w sukienkach i garniturach, a piesek co? Też chce być częścią Wigilii i czuć się odświętnie! Warto pomyśleć o ciekawym ubranku dla czworonoga, w którym będzie paradował cały wieczór, zwracając na siebie jeszcze więcej uwagi niż zwykle. A więcej uwagi, to więcej zabawy i smaczków, wiadomo! Pamiętaj jednak – nic na siłę i koniec końców to piesek ma się czuć dobrze ze swoim ubrankiem – nie ludzie wokół niego. Dlatego dobrym pomysłem może być jeden, słodki i elegancki ozdobnik – taki jak odświętna obroża i mucha dla psa.

2. Mata węchowa

Wiesz, że rozwój psychiczny Twojego czworonoga jest równie ważny, jak słynne „wybieganie się”? To dlatego nawet krótszy spacer, ale wypełniony poszukiwaniami i eksploracją różnych zapachowych zakamarków będzie dla niego bardziej wartościowy, niż dwugodzinne bieganie za piłką czy kijem. A co, kiedy spędzamy czas w domu? W prosty sposób możesz stworzyć mu warunki do pobudzenia mózgu i receptorów węchowych, a tym samym – zabicia nudy. Wystarczy kupić (lub zrobić samemu!) matę węchową – nawet taką najprostszą, z opakowania po jajkach czy wycieraczki. Chodzi o włożenie w kilka otworów smaczków, podczas gdy tych pustych jest o wiele więcej i są zakryte – zadaniem pupila jest wywąchać swoją przekąskę. Polecamy odcinek na ten temat na kanale Piesologia:

3. Smycz, szelki, obroża... czyli praktyczny prezent dla psa

Jest grupa osób, która twierdzi, że praktyczne prezenty są najlepsze… bo po co wydawać pieniądze na zbytki, skoro można kupić coś, co naprawdę się przyda? Szczerze mówiąc też do nich należymy, dlatego bez wahania polecimy Wam w tym miejscu szelki, smycze, obroże, sakiewki na smaczki i całe zestawy, które sprawią, że upieczecie dwie pieczenie na jednym ogniu – Wasz piesek znajdzie coś pod choinką, a Wy nie będziecie się już martwić o to, w czym przechodzi kolejne kilka lat:

4. Nowe legowisko

Jak już się najemy, to wiadomo… najlepiej do łóżeczka! Zdania o spaniu z psem są podzielone. Nawet jeśli chętnie przygarniamy pupila do swojego łóżka, to warto zadbać o to, by miał swój stały kąt. Dobrym pomysłem może być wprowadzenie klatki kennelowej, ale często wystarczy po prostu miękka, puszysta mata lub kocyk. W ten sposób Twój piesek dostanie na święta coś nie do przecienienia – swój własny kąt!

A Wy, jakie macie pomysły na prezent dla psa na te święta? Jeśli jest coś, co powinniśmy dodać do naszego asortymentu, koniecznie napiszcie do nas na Facebooku lub Insgtagramie! Wesołych Świąt!